Zwiększenie roli kobiet w obszarze międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. Program mentoringowy dla naszych studentek i absolwentek 13.10.2022 09:16

W imieniu Women In International Security (WIIS) Polska pragniemy poinformować o nowym programie mentoringowym, który ma na celu zwiększenie roli kobiet w obszarze międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Program jest skierowany do studentek oraz młodych absolwentek kierunków STEM (science, technology, engineering and mathematics) z polskich uczelni, zainteresowanych kontynuowaniem swojej przyszłej kariery w obszarze bezpieczeństwa międzynarodowego, obronności i pokoju. Program jest w pełni stypendialny; ma na celu zgromadzić 10 utalentowanych uczestniczek oraz 10 doświadczonych mentorek podczas trwającego 12 miesięcy kursu, opartego na indywidualnym mentoringu, szkoleniach umiejętności przywódczych, wizytach studyjnych oraz uczestnictwie w Warsaw Security Forum 2023.

Program jest organizowany dzięki wsparciu Northrop Grumman Corporation, oraz przy współpracy z Europejską Akademią Dyplomacji i Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego. Rekrutacja trwa do 24 października.

Szczegóły programu znajdują się na stronie.