Wytyczne dla nauczycieli akademickich związane z realizacją zajęć dydaktycznych na WBiIŚ ZUT w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 w bezpośrednim kontakcie ze studentami 15.10.2020 09:23

1. Na terenie budynku WBiIŚ nie mogą przebywać pracownicy z objawami chorobowymi, takimi jak: gorączka, kaszel, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku wskazującymi na zakażenie SARS CoV-2, a także osoby, które miały kontakt z osobami chorymi na COVID-19 oraz przebywającymi na kwarantannie lub izolacji.
  2. Wchodząc na teren budynku każdy pracownik zobowiązany jest do dezynfekcji rąk i zasłonięcia nosa i ust za pomocą maseczki jednorazowej, wielorazowej lub przyłbicy.
  3. Pomieszczenia dydaktyczne należy otwierać przed rozpoczęciem zajęć, aby studenci nie musieli dotykać klamek i wchodzić do sali w grupie.
  4. Nauczyciel razem z obsługą budynku dba o wietrzenie sal przed zajęciami i po nich.
  5. Zarówno w trakcie zajęć, jak i w czasie przerw należy dbać o zachowanie odległości wynoszącej min. 1,5m. W sytuacji, kiedy jest to niemożliwe należy zachować osłonięte usta i nos.
  6. W pomieszczeniach dydaktycznych nie powinny przebywać osoby niezwiązane z właściwym przebiegiem toku zajęć.
  7. Nauczyciel w miarę możliwości dba, aby studenci nie przynosili na zajęcia żadnych zbędnych, z punktu widzenia właściwej realizacji zajęć, przedmiotów ani nie pożyczali sobie żadnych przyborów.
  8. W przypadku, kiedy do właściwego przeprowadzenia zajęć kilka osób musi używać przyborów, należy zadbać o ich dezynfekcję.
  9. Nauczyciel akademicki zobowiązany jest każdorazowo sprawdzać  obecność studentów na zajęciach prowadzonych w trybie konwencjonalnym i przechowywać ją co najmniej przez jeden miesiąc.
  10. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych (kaszel, gorączka, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku) należy stosować się do zapisów Zarządzenia nr 82 Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie  z dn. 9. czerwca 2020 w sprawie wprowadzenia Procedury bezpieczeństwa epidemicznego organizacji zajęć dydaktycznych i pracy badawczej oraz pracy administracji w okresie ogłoszonego stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. W pierwszej kolejności należy niezwłocznie odsunąć pracownika od zajęć/pracy.
  11. Osoba, u której potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 jest kierowana na izolację domową. Usprawiedliwieniem nieobecności w pracy jest zaświadczenie lekarskie ZUS ZLA.
    Osoba, która miała kontakt z osobą zarażoną, po zakończeniu kwarantanny otrzymuje mailem lub pocztą z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pisemne zawiadomienie o objęciu kwarantanną. Zawiadomienie przedstawia pracodawcy celem usprawiedliwienia nieobecności.
    Osoba wspólnie zamieszkująca lub gospodarująca z osobą, która miała kontakt z osobą zarażoną, skierowana na kwarantannę jako członek rodziny nie otrzymuje na piśmie zawiadomienia o kwarantannie. Usprawiedliwieniem nieobecności będzie złożenie stosownego oświadczenia przez pracownika o okresie kwarantanny.

Oświadczenie osoby znajdującej się na kwarantannie (format:  docx, rozmiar:  30 kB).