Informacje bieżące

Ogólnopolski ranking wydziałów budownictwa. Specjalne wyróżnienie dla naszej dziekan 17.11.2022 14:17

Poznaliśmy wyniki rankingu wydziałów budownictwa – „Builder Ranking Education For The Future Top 2022”. W zestawieniu znalazła się dr hab. inż. Anna Głowacka, prof. ZUT, która otrzymała specjalne wyróżnienie

 

Ranking przygotował miesięcznik „Builder” na podstawie aktywności studentów oraz inicjatyw własnych poszczególnych wydziałów budownictwa w programie edukacyjnym -„Builder for the Future”.

Gratulujemy uczelniom uzdolnionej i ambitnej młodzieży, kierując wyrazy uznania dla dydaktyków, którzy potrafią sprawić, że architektura i budownictwo stanowią dla młodych interesujący zawodowy cel i piękną pasję. Rywalizacja to powód do dumy dla studentów i uczelni, ale zarazem motywacja dla tych, którzy w naszym rankingu znaleźli się na dalszych pozycjach – powiedziała Urszula Socha, dyrektor z Biura Realizacji Projektów Builder4Future.

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT, ma szeroką ofertę kształcenia skierowaną dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki zawodu inżyniera budownictwa oraz inżynierii środowiska.

Kierunki, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, to budownictwo czy inżynier europejski. Prowadzimy również studia na kierunkach inżynieria środowiska – instalacje budowlane, czy civil egineering. Nasi studenci wykazują się aktywnością na wielu polach, biorąc m.in. udział w różnych konkursach, gdzie odnoszą znaczące sukcesy – powiedziała prof. Anna Głowacka.

Studenci Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT, wygrali m.in. dwa konkursy podczas tegorocznej edycji konkursu "Power Tower", który zorganizował Zakład Konstrukcji Metalowych oraz Inżynierskie Koło Studenckie Politechniki Koszalińskiej. Aktywnie uczestniczyli również w 1. edycji konkursu - „Dwa oblicza, jedna przyszłość” zorganizowanego przez redakcję miesięcznika „Builder” oraz Stowarzyszenie Producentów Betonu.

Inne ważne osiągnięcia, to również przyznanie Nagrody Ministra Rozwoju i Technologii w 2021 roku naszej studentce - inż. Weronice Gajdeckiej w kategorii prace inżynierskie za monografię – „Projekt elementów konstrukcji budynku wysokościowego z zastosowaniem betonu zbrojnego i fibrobetonu na podstawie norm PN-EN 1992-1-1 I ACI 544.6R-15. Promotorem był dr inż. Adam Zieliński.  W kategorii rozprawy doktorskie, dr. inż. Jarosław Strzałkowski, otrzymał nagrodę ministra za rozprawę - „Modyfikacja kompozytów betonowych pod względem izolacyjności i akumulacyjności cieplnej oraz wytrzymałości”. Promotorem rozprawy była prof. dr hab. inż. Halina Garbalińska – wylicza dziekan Głowacka.

Pracownicy wydziału biorą również udział w konkursach nie tylko jako opiekunowie kół studenckich, które aktywnie działają na wydziale, ale również jako jurorzy, np. w ogólnopolskim konkursie –„Modernizacja roku i budowa XXI w.” wydział ma swojego reprezentanta - dr. inż. arch. Norberta Olczyka.

Oczywiście praca nauczyciela akademickiego wiąże się z ustawicznym rozwojem, który wspomagany może być różnymi projektami naukowymi pozyskiwanymi od różnych instytucji – dodała dziekan Anna Głowacka.

W tym roku budownictwo - kierunek prowadzony na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, otrzymało Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Partner dla rozwoju - doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym”. Na 6 lat przyznała go Polska Komisja Akredytacyjna. W całej Polsce takie wyróżnienie otrzymało tylko 5 kierunków, w tym dwa budownictwo.

Serdecznie gratulujemy!