Goście z Aristotle University of Thessaloniki (AUTH) na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska 08.10.2024 09:52

Nawiązywanie współprac międzynarodowych i dbanie o relacje z ośrodkami zagranicznymi to istotne kwestie w pracy naukowca. Dlatego napawa nas satysfakcją fakt, że dzięki zaangażowaniu Pracowników WBiIŚ możemy rozwijać się także i w tym kierunku.

W dniach 9-11 września na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska gościliśmy Panią Profesor Marię Stefanidou z Aristotle University of Thessaloniki (AUTH) w Grecji. Pani Profesor Stefanidou jest Dyrektorem Laboratorium Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej AUTH. Aristotle University of Thessaloniki to największy państwowy uniwersytet w Grecji, bowiem kształci się tam ponad 95 tysięcy osób.

Celem wizyty było nawiązanie szerszej współpracy naukowo-badawczej z jednostkami naukowymi naszego wydziału oraz aktywizacja międzyuczelnianej wymiany studentów i pracowników naukowych w ramach programu Erasmus Plus oraz NAWA.

W ramach pobytu Pani Profesor Stefanidou wraz ze swoją Doktorantką Fotini Kesikidou zwiedziły między innymi najnowsze laboratoria druku 3D oraz pozyskiwania surowców z odpadów.