Nasz wydział będzie wpsółpracował z Państwową Inspekcją Pracy 26.10.2022 08:08

Umowę z Państwową Inspekcją Pracy - Okręgowym Inspektoratem Pracy w Szczecinie podpisał we wtorek, 25 października Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT.

Porozumienie zakłada współpracę opartą na transferze wiedzy, doświadczeń oraz innowacyjnych rozwiązań – wszystko to na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy, praktycznego jej wykorzystania dla dobra społecznego.

Dokument podpisał rektor ZUT prof. Jacek Wróbel, dziekan WBiIŚ prof. Anna Głowacka i Konrad Pachciarek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie.

Obie strony zadeklarowały wspólne działania dotyczące badań, konferencji naukowych, paneli eksperckich, prowadzenia kursów, szkoleń, warsztatów z udziałem przedstawicieli obu stron

Uniwersytet chce promować i popularyzować zagadnienia związane z ochroną człowieka w środowisku pracy poprzez m.in. organizowanie konkursów oraz imprez o charakterze edukacyjnym.

Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie wyraził gotowość zaangażowania się w działalność edukacyjną dotyczącą przekazywania wiedzy na temat prawnej ochrony pracy.