Wytyczne dla studentów biorących udział w zajęciach dydaktycznych realizowanych w trybie konwencjonalnym na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021
- Na teren budynku WBiIŚ nie mogą wchodzić osoby z objawami chorobowymi, takimi jak: gorączka, kaszel, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku, wskazującymi na zakażenie SARS CoV-2, a także osoby, które miały kontakt z osobami chorymi na COVID-19 oraz przebywającymi na kwarantannie lub izolacji.
- Wchodząc na teren budynku każdy zobowiązany jest do dezynfekcji rąk i zasłonięcia nosa i ust.
- W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, mogą przebywać wyłącznie osoby je prowadzące, studenci, ewentualnie inni pracownicy Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, których obecność jest niezbędna do sprawnego przeprowadzenia zajęć.
- W salach, w których odbywają się zajęcia, może przebywać tylko określona limitem liczba osób. Informacja o ograniczeniach znajduje się na drzwiach pomieszczeń dydaktycznych.
- Zarówno w trakcie zajęć, jak i w czasie przerw należy dbać o zachowanie odległości wynoszącej min. 1,5m zarówno między studentami, jak i pracownikami. Należy unikać tworzenia się grup.
- Zaleca się, aby na zajęcia nie przynosić żadnych zbędnych, z punktu widzenia zajęć, przedmiotów.
- Zarówno na zajęciach, jak i po nich student powinien korzystać, o ile to tylko możliwe, wyłącznie z własnych przyborów niezbędnych do właściwej realizacji zajęć. Korzystanie przez kilka osób z jednego przedmiotu powinno odbywać się w rękawiczkach lub każdorazowo dana rzecz powinna być dezynfekowana.
- Do dyspozycji studenta na WBiIŚ jest samoobsługowa szatnia. Za rzeczy w niej pozostawione uczelnia nie ponosi odpowiedzialności.
- W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych (kaszel, gorączka, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku) należy stosować się do zapisów Zarządzenia nr 82 Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z dn. 9. czerwca 2020r. w sprawie wprowadzenia Procedury bezpieczeństwa epidemicznego organizacji zajęć dydaktycznych i pracy badawczej oraz pracy administracji w okresie ogłoszonego stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
- Osoba, u której potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 jest kierowana na izolację domową. Usprawiedliwieniem nieobecności na zajęciach jest zaświadczenie lekarskie.
Osoba, która miała kontakt z osobą zarażoną, po zakończeniu kwarantanny otrzymuje mailem lub pocztą z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pisemne zawiadomienie o objęciu kwarantanną. Zawiadomienie to jest podstawą do usprawiedliwienia nieobecności studenta na zajęciach.
Osoba wspólnie zamieszkująca lub gospodarująca z osobą, która miała kontakt z osobą zarażoną, skierowana na kwarantannę jako członek rodziny nie otrzymuje na piśmie zawiadomienia o kwarantannie. Usprawiedliwieniem nieobecności będzie złożenie stosownego oświadczenia przez studenta o okresie kwarantanny (wzór oświadczenia (format: docx, rozmiar: 30 kB)) wraz z kserokopią zawiadomienia, które otrzymała z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej osoba wspólnie zamieszkująca lub gospodarująca. - Student zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania drogą elektroniczną o nałożonym nakazie kwarantanny lub hospitalizacji związanej z pandemią COVID-19.