Aktualności dla studentów

Studenci Naszego Wydziału wygrali w USA 26.03.2024 11:36

Niezwykłe osiągnięcia naszych studentów z koła naukowego ACI Student Chapter at West Pomeranian University na ACI Spring Convention 2024 w Nowym Orleanie!

W tegorocznej edycji konkursu Mortar Workability, zorganizowanego przez American Concrete Institute (ACI), wzięło udział aż 31 zespołów z uniwersytetów z całego świata, reprezentujących m.in. Puerto Rico, Meksyk, Indonezję, Chile oraz oczywiście Polskę!

W przeciwieństwie do innych konkursów dotyczących betonów, które skupiają się głównie na wytrzymałości materiału, Mortar Workability koncentruje się na urabialności i właściwościach reologicznych mieszanek cementowych.

Konkurs był podzielony na trzy kategorie:

·         Overall Efficiency Category - wykonanie mieszanki o dużej płynności i stabilności

·         Economical Design Category - wykonanie mieszanki o najniższej cenie, spełniającej określone wymagania reologiczne

·         Ecological Design Category - wykonanie mieszanki o niskim śladzie węglowym użytych materiałów.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych studentów, ponieważ w tym roku stali na podium aż 3 razy! W kategorii pierwszej i drugiej zdobyliśmy 1. miejsce, a nasza "superzaprawa" uplasowała się na trzeciej pozycji w kategorii trzeciej.

Gratulujemy naszym utalentowanym studentom za ich wyjątkowe osiągnięcia!