Aktualności dla pracowników

Posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej 24.06.2024 13:53

21 czerwca 2024 roku odbyło się posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Funkcjonowanie Rady ma na celu rozwijanie współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym w konstruowaniu, realizacji i doskonaleniu programu studiów. Wymiana spostrzeżeń w tak wyjątkowym gronie sprawia, że potencjał naukowo-badawczy wydziału jest dostrzegany i co najważniejsze – wykorzystywany w realizacji prac badawczo-rozwojowych.

Podczas spotkania Przewodnicząca Rady dr hab. inż. Anna Głowacka, prof. ZUT podsumowała dwa zjazdy dziekanów (kierunków budownictwo i inżynieria środowiska), zaprezentowała efekty współpracy wydziału z organizacjami należącymi do rady oraz projekty realizowane na wydziale.

Podsumowanie dotychczasowej pracy to doskonały powód, by jednocześnie opracować plan na kolejną kadencję działalności rady, co również miało miejsce podczas piątkowego spotkania.

W posiedzeniu uczestniczyli Przedstawiciele Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Reprezentanci następujących organizacji i przedsiębiorstw:

• Szczecińska Energetyka Cieplna
  • P.U.I. EKO-INWEST S.A.
  • Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Szczecinie
  • DRACON
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP O/Szczecin - SITK
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego-Centrum Inicjatyw Gospodarczych
  • Siemaszko
  • Procyon Construction
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie
  • Recycling Group Wyburzenia Szczecin
  • Północna Izba Gospodarcza

Spotkanie było doskonałą okazją, by Członkom Rady wręczyć nominacje na kadencję 2024-2028.

Dziękujemy za Państwa obecność na posiedzeniu, doceniamy każdy głos i sugestie podczas dyskusji! Dziękujemy również wszystkim Członkom Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska za otwartość i chęć współpracy.