Aktualności dla pracowników

II miejsce zespołu z SKN Construction Team na IV Ogólnopolskiej konferencji studenckiej „Okno na budownictwo” 13.05.2024 12:50

II miejsce zespołu z SKN Construction Team na IV Ogólnopolskiej konferencji studenckiej „Okno na budownictwo”!

W dniach 10 oraz 11 maja 2024 r. w Bytowie w siedzibie firmy Drutex SA. odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Studencka "Okno na Budownictwo" organizowana wspólnie przez Drutex SA, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe KOBRa.

W konferencji brało udział 12 zespołów z całej Polski (w tym z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Koszalińskiej). Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie reprezentowały dwa zespoły:

1) SKN Construction Team z Katedry Inżynierii Budowlanej i Komunikacyjnej w składzie Alicja ŻygadłoMonika GłowackaDariusz Górnostaj (opiekun dr inż. Szymon Skibicki) z referatem pt. " Analiza nośności łukowego nadproża wykonanego w technologii druku 3D betonu z użyciem materiałów z recyklingu”

2) SKN Mosteel z Katedry Teorii Konstrukcji w składzie Julia Czarnecka, Aleksandra Jaworska, Kacper Kosmalski, Magdalena Łabecka (opiekun dr inż. Hanna Weber) z referatem pt. "Analiza drewnianej konstrukcji prętowej w eksperymencie numerycznym i fizycznym"

Podczas konferencji jury wybrało cztery najlepsze referaty, a potem na łamach debat oksfordzkich wyłoniono finalistów oraz zwycięzców rywalizacji.

Zespół SKN Construction Team, którego referat na temat nośności łukowego nadproża wykonanego w technologii druku 3D spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem, zakwalifikował się do finału! Podczas debaty oksfordzkiej wiedza naszych studentów została nagrodzona II miejscem!

Obydwu zespołom dziękujemy za godne reprezentowanie naszego wydziału, a nagrodzonym gratulujemy zdobycia II miejsca!