Informacje bieżące

Sukces naszych studentów na V Studenckiej Konferencji „Okno na Budownictwo” 26.06.2025 10:20

W dniach 16-17 maja 2025 r. w Bytowie studenci naszego wydziału dzielnie reprezentowali Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie na V Studenckiej Konferencji „Okno na Budownictwo” organizowanej przez firmę DRUTEX S.A., Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy "KOBRa" pod przewodnictwem dra inż. Marcina Szczepańskiego. Jest to konferencja, na której studenci z różnych uczelni prezentują wyniki swoich badań i analiz. Jak co roku poziom referatów był bardzo wysoki. 

Studenci Alicja Żygadło, Dariusz Górnostaj i Monika Głowacka z SKN Construction Team, którego opiekunem jest dr inż. Szymon Skibicki, przedstawili referat na temat możliwości zastosowania różnych form zbrojenia jako szalunku nadproży wykonywanych w technologii druku 3D. Prowadzone przez nich badania zmierzają do usprawnienia procesu drukowania całych obiektów w technologii druku 3D bez konieczności stosowania przerw w wydruku i nadproży prefabrykowanych. 

Studenci Adrian Małysa, Kacper Kosmalski, Julia Nowak i Magdalena Łabecka z SKN Mosteel, którego opiekunem jest dr inż. Hanna Weber, zaprezentowali referat na temat analizy dynamicznej modeli na stworzonym samodzielnie prototypie stolika wibracyjnego, symulującego drgania poziome konstrukcji. Wystąpienie to zostało docenione przez jury, dzięki czemu Kacper, Magda, Adrian i Julia zakwalifikowali się do debat oksfordzkich i ulokowali się na podium, na zaszczytnym 3. miejscu! 

Największą radość przyniósł fakt, że prezentacja drużyny SKN Mosteel została wybrana przez inne zespoły za najlepsze wystąpienie tegorocznej konferencji.

 

Gratulujemy Studentom i Opiekunom doskonałych efektów pracy naukowej!